
Miért tisztítsam a vizet ?
Miért tisztítsam a vizet?
MI IS VAN A VÍZBEN ?
Láttál már:
- csapból folyó barna vizet?
- vízforralón, kávéfőzőn kicsapódó lepedéket (vízkő)?
- a csap szűrőjén összegyűlt apró kavicsokat?
Ha ezt a vizet iszod, ezek mind – mind bekerülnek a szervezetedbe és ott képeznek lepedéket vagy köveket valamelyik szervedben (vese, epehólyag).
MIT CSINÁL A TESTÜNKBE BEKERÜLT VÍZ?
- táplálja a sejtjeinket
- eltávolítja a szükségtelen anyagokat
A rossz minőségű víz képtelen ezen funkciók teljes ellátására.
A VEZETÉKES IVÓVÍZ MINŐSÉGÉT BEFOLYÁSOLÓ TÉNYEZŐK?
- vezetékes rendszer elavultsága
- csőtörések
- építkezések
MIT TARTALMAZHAT AZ IVÓVÍZ?
- klórt
- ipari szennyeződéseket
- háztartási vegyszereket
- rozsdás vasat
- arzént
- ólmot
- nitrátokat, nitriteket
A vízben lévő alumínium Alzheimer-kórt okozhat, a klórvegyületek, a nitritek, nitrátok a hemoglobin lekötésével oxigénhiányos állapotot idézhetnek elő. Sajnos sokan még abban a tévhitben élnek, hogy forralva megtisztul a víz, de a forralás csak baktériumok ellen nyújt egy időre védelmet, az egyéb szennyeződéseket, nehéz fémeket, vegyi anyagokat, gyógyszerszármazékokat nem távolíthatja el a vízből. A családok nagy része ezen okok miatt előnybe részesíti a különböző palackos vizek (ún. ásványvizek) fogyasztását. Tény, hogy ezek a vizek nem tartalmazzák az előbbiekben felsorolt szennyezőanyagok nagy részét, azonban mégsem indokolt nagy mennyiségű fogyasztásuk a magas ásványi anyag (vízkő) tartalom miatt.
KEVESET ÉS ROSSZAT ISZUNK
„Mindennapos tevékenységünk során egy átlagember 2,5-3 liter vizet veszít vizelettel, széklettel, izzadással, lélegzéssel, amit folyamatosan, nap mint nap pótolnia szükséges. A szervezetünkben lévő víz biztosítja a vérkeringést; szabályozza a vérnyomást; lehetővé teszi a tápanyagok oldódását, felszívódását és szállítását; befolyásolja a vér összetételét; hőszabályozó szerepével biztosítja a szervezet közel állandó belső hőmérsékletét; eltávolítja az anyagcsere során keletkezett felesleges termékeket; rugalmassá teszi az ízületeinket a csontok összekapcsolásához; és végül víz alkotja a legfontosabb szerveinket védő rugalmas burkot is. A veséken naponta kb. 180 liter testnedv folyik át. Az agy 79%-a, a vér 86%-a, a szív 77%-a, a máj 84%-a, az izmok 70%-a víz.”
Forrás: Simon László – Az éltető víz titkai